Odkurzacze jednofazowe

Wysoko położone i trudno dostępne miejsca np. na terenie obszaru zakładu produkcyjnego do ich sprzątania sprawdzą się odkurzacze jednofazowe. Zwykłe domowe odkurzacze nie poradzą sobie z zabrudzeniami podczas prac specjalistycznych. Do takich zanieczyszczeń jak: pleśń, opiłki farby, lakieru i innych tego typu podobnych materiałów zostały zaprojektowane i stworzone specjalne odkurzacze przeznaczone do użytku przemysłowego, żeby móc w sposób ciągły, szybszy i przede wszystkim skuteczniejszy usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Na rynku dostępne są także odkurzacze przemysłowe wyposażone w specjalne filtry, których zadaniem jest odciągnięcie jak największej ilości toksycznych i drobnych obiektów czy pyłów. Rolą odkurzaczy z filtrem jest też zapobieganie zbyt dużemu rozprzestrzenianiu się kurzu czy pyłów.

Sprzątanie zanieczyszczeń suchych, azbestu, ciał stałych, cieczy czy gorącego materiału nie będzie sprawiać problemu dla odkurzacza jednofazowego. Jakość sprzątania zależy od mocy danego sprzętu. Odkurzacz o mocy 1600W nada się do wciągania pyłu podczas budowy, 3000W sprawdzi się podczas sprzątania suchych i mokrych substancji. Można znaleźć modele odkurzaczy przemysłowych o małej mocy, które dostosowane są do pracy w zagrożonych wybuchem strefach.

Nowoczesne odkurzacze jednofazowe coraz częściej są projektowane i produkowane z myślą o dbanie środowiska. Nakładane na odkurzacze powłoki lakiernicze również tworzone są w sposób przyjazny naturze. Podobnie jest z silnikami montowanymi do urządzenia odkurzającego. Silniki Eco, które wyróżniają się dużą mocą i zarazem niższym zużyciem energii.