Dom

Dobre łóżko dla dziecka

Jakie łóżko będzie najbardziej odpowiednie dla dziecka? Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy rodzic będzie na pewno brał pod uwagę wiele różnych czynników, aby móc zapewnić odpowiednie posłanie dla swojej pociechy.

Czy łóżko dla dzieci 180×90 jest dobrą propozycją? Oczywiście, że tak. Nawet, jeżeli mamy do czynienia z kilkuletnią pociechą, możemy zakupić łóżko o takich wymiarachBędziemy mieli pewność, że będzie to posłanie, które wytrzyma z dzieckiem przez bardzo długi czas. Przy czym, jeżeli mamy do czynienia z kilkulatkiem, warto łóżko wyposażyć w bramkę ochronną. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że podczas nocnego odpoczynku pociecha nie wyląduje na ziemi. Niektóre łóżka wyposażone są od razu w takie brami ochronne, a do innych można bez problemu dokupić uniwersalny model bramki.

W przypadku starszej pociechy, dopasowanie łóżka wymiarami może stanowić nie lada problem. Jeżeli chcemy mieć pewność, że łóżko dla dzieci 180×90 będzie dobre, zmierzmy swoje dziecko. Wystarczy sprawdzić wysokość swojego dziecka. Potem do poszczególnych wymiarów należy dodać min. 20 cm – 10 cm powyżej głowy i 10 cm poniżej nóg. Dlaczego temat wymiarów jest tak ważny? Aby móc zapewnić dziecku wygodę i komfort podczas snu. Zresztą nie tylko ten temat jest ważny, jeżeli chodzi o dziecko, ale również o osoby dorosłe. Wygoda i komfort są najważniejsze. Chyba nikt nie chciałby martwić się tym, że musi cisnąć się w nocy w niewygodnej pozycji.

Pamiętajmy również o tym, że łóżko dla dzieci 180×90 musi posiadać odpowiedni materac. Nigdy nie możemy w sposób samodzielny wybierać materaca dla dzieci. Nasze odczucia w stosunku do takich materacy będą zupełnie inne, niż naszych dzieci. Jak wybrać prawidłowy materac do spania? Najlepiej osobiście w salonie, gdzie takie materace są sprzedawane. Aby podjąć dobrą decyzję, na taki materac należy się położyć. Przynajmniej na dziesięć minut. Tylko wtedy, zarówno dorośli, jak również dzieci, będą w stanie odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego, jaki materac będzie dla nich najlepszy.