Czym jest kancelaria windykacyjna?

Kancelaria windykacyjna Lublin jest firmą, która zatrudnia prawników (zwanych negocjatorami czy też windykatorami zależnie od samej roli). Aby zrozumieć lepiej rolę windykacyjnych kancelarii, należy się bliżej przyjrzeć samemu procesowi windykacyjnemu.

Tak jak już zostało wspomniane, kancelaria windykacyjna Lublin zajmuje się odzyskiwaniem długów, które wykorzystują do tego wszelkie dostępne prawne środki. Ich celem głównym jest pomóc odzyskania pieniędzy, które należą nam się od dłużnika. Windykację podzielić można na polubowną windykację, komorniczą, sądową oraz także karną.

Polubowna windykacja polega na niczym innym jak na namówieniu dłużnika do spłaty samego zobowiązania. Obejmuje cały szereg działań, takich jak same spotkania z dłużnikiem, mediacje oraz negocjacje, a także do tego celu wykorzystuje zdalne działania, między innymi są to wezwania do zapłaty. Windykacja sądowa polega na niczym innym jak na złożeniu pozwu do sądu przeciwko dłużnikowi, aby móc uzyskać tytuł egzekucyjny, a następnie opatrzyć go klauzulą wykonalności.

Windykacja komornicza obejmuje pełny zakres współpracy z komornikiem mający na celu oczywiście odzyskanie naszych pieniędzy. Na tymże etapie przekazuje się oraz do tego nadzoruje egzekucję, wnioskuje się o egzekucję z samego majątku dłużnika, a także gdy zachodzi sama potrzeba, dochodzi do licytacji samego majątku dłużnika.

Karna windykacja ma miejsce w przypadku, gdy sam dłużnik popełnia przestępstwa, chcąc się uchylić od spłaty swojego długu. Takowe przestępstwa polegać mogą na przykład na kłamaniu na temat majątku posiadanego oraz ukrywania swojego majątku, a także popełnianiu oszust na samą szkodę wierzyciela. Co jak co, ale gdy potrzebujemy pomocy kancelarii windykacyjnej, to powinniśmy poszukać dobrej kancelarii, która może się pochwalić wieloma pozytywnymi opiniami. Dzięki temu rzeczywiście będziemy zadowoleni ze współpracy i będziemy mogli się cieszyć odzyskanymi pieniędzmi. O to właśnie nam chodzi.