NAJLEPSZY PROGRAM BIM DLA ARCHITEKTA

Projektowanie architektury to działalność z pogranicza dziedzin twórczych i technicznych. Wymaga ogromnego zaangażowania, wiedzy i doświadczenia. Do bycia dobrym architektem wnętrza konieczna jest też wyobraźnia przestrzenna, a także zaawansowany zmysł estetyczny. Działalność twórcza uzależniona jest od kreatywności, a także specjalistycznej wiedzy. Program BIM dla architekta jest propozycją dla projektantów, którzy szukają skutecznych rozwiązań do tworzenia planów zarówno wnętrz, jak i obiektów architektonicznych z przeznaczeniem przemysłowym czy logistycznym.

Technologia BIM wykorzystywana jest przez inżynierów i projektantów wnętrz. Dla przedstawicieli obu tych dziedzin najwygodniej jest, kiedy wszystkie projekty znajdują się w jednym programie, a konwertowanie plików nie wymaga od nich skomplikowanych zabiegów i dużego nakładu czasu i pracy. Projektowanie architektury w BIM polega na sporządzaniu rysunków oraz pozostałych komponentów w formacie 3D, które są podstawowym źródłem danych dla współpracowników. Podczas tworzenia projektu dużą pomocą jest udostępniona biblioteka modeli 3D, która umożliwia sprawne i bezproblemowe tworzenie projektów, a następnie realizacji.

Chętnie wybieranym narzędziem przez użytkowników jest ARCHLine.XP. Jego popularność zawdzięczana jest nieszablonowym funkcjom. Jedną z nich jest szybki import zewnętrznych modeli lub ich edycja – wybór zależy od indywidualnych preferencji projektanta. Bogata biblioteka modeli 3D zaspokoi potrzeby i wymagania pojawiające się podczas codziennej pracy. Fundamentem projektu jest przełożenie niesztampowych pomysłów na skuteczne rozwiązania. Wyjście poza schematy nie jest łatwym zadaniem. Umysł pracujący na najwyższych obrotach potrzebuje wsparcia ze strony sprawdzonych narzędzi. Program BIM dla architekta to możliwość nieprzerwanego dostępu do informacji o postępach w pracy oraz jej szybka modyfikacja, dzięki czemu użytkownik może udoskonalić każdą część projektu na dowolnym etapie procesu tworzenia.