Jak urządzić mieszkanie w stylu mid century modern?

Termin „mid century modern” lub „MCM” odnosi się do ruchu projektowego obejmującego lata 1940-1970. Był to czas wielkich innowacji i zmian w Ameryce, co znalazło odzwierciedlenie w wyglądzie mebli i domów. Styl ten charakteryzują czyste linie i organiczne kształty, często nawiązujące do tradycyjnego japońskiego wzornictwa.

Styl MCM jest dość wszechstronny, z urokiem retro, który łatwo łączy się z innymi stylami, nadając im niepowtarzalny wygląd. Niezależnie od tego, czy próbujesz połączyć go z czymś bardziej współczesnym, czy też chcesz odświeżyć cały swój dom, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wprowadzić klasyczny styl MCM do swojej przestrzeni. Strona glamourlife.pl podpowie Ci, jak spójnie zaaranżować całe mieszkanie! 

Złagodź wygląd modernizmu

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas urządzania wnętrz w tym stylu, jest ograniczenie twardych kątów i prostych linii. Jeśli masz bardzo kanciaste meble lub ostre rogi na ścianach, rozważ ich zaokrąglenie. Wiele nowoczesnych mebli z połowy ubiegłego wieku zostało wykonanych głównie z drewna, które z czasem może się wypaczać, jeśli nie dba się o nie odpowiednio (i jeśli nie były przechowywane w idealnych warunkach). Jednak nawet jeśli Twój jest w dobrym stanie, i tak warto zeszlifować te ostre krawędzie! Możesz użyć kostki do szlifowania lub po prostu wykonywać ręką małe, okrężne ruchy po krawędzi, tak jakbyś

Jak osiągnąć taki wygląd?

  1. Wybierając meble, kieruj się czystymi liniami. Zaokrąglone, organiczne kształty XX wieku zostały zastąpione przez ostre, proste i minimalistyczne kształty XXI wieku.
  2. Korzystaj z naturalnego światła i świeżego powietrza, otwierając okna. Pozostaw je otwarte nawet w zimne dni lub noce, aby uzyskać więcej naturalnego światła w mieszkaniu.
  3. Upewnij się, że wszystkie pomieszczenia są dobrze oświetlone w ciągu dnia i mają wystarczającą ilość sztucznego oświetlenia w nocy. Nieodpowiednie oświetlenie może zrujnować piękny projekt.