Jak bezpiecznie się opalać?

Wszyscy słyszeliśmy o zagrożeniach związanych z opalaniem. Jest ono znane jako czynnik rakotwórczy, ale to nie znaczy, że musisz rezygnować z letniego blasku!

 

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, więc zaczynajmy.

 

  1. Jeśli chodzi o opalanie się na słońcu, musisz zwrócić uwagę na dwie rzeczy: czas i intensywność. Im więcej czasu spędzasz na słońcu i im silniejsze są promienie światła, tym bardziej prawdopodobne jest, że skończysz z oparzeniami słonecznymi. Im więcej oparzeń słonecznych, tym większe ryzyko zachorowania na raka skóry – lub co gorsza, czerniaka.

 

  1. Ochrona przed nadmierną ekspozycją na słońce jest dość prosta: używaj kremu z filtrem na całą odsłoniętą skórę i ubieraj się w luźne ubrania, które zakrywają jak największą część skóry, gdy spędzasz czas na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia (10 rano – 4 po południu).

 

  1. Możesz nadal cieszyć się piękną, złotą opalenizną, jeśli wiesz, jak znaleźć dobre miejsce do leżenia! Nie tylko unikniesz nadmiernej ekspozycji na szkodliwe promienie UV, ale także oznacza to mniej ludzi wokół, którzy będą ci przeszkadzać, gdy będziesz próbował się zrelaksować.