Jak często stosować peeling?

Zanim zaczniesz zastanawiać się, jak często stosować peeling, prawdopodobnie masz jedno pytanie: czym jest peeling?

 

Peeling to oczyszczający zabieg na twarz, który wykorzystuje pewne połączenie substancji złuszczającej (która usuwa martwe komórki skóry) i składnika ścierającego (takiego jak sól lub cukier, który pomaga złuszczać wierzchnią warstwę skóry).

 

Powód stosowania peelingu jest prosty: aby zachować młodość i świeżość twarzy. Pozbywając się martwych komórek skóry twarzy, złuszczasz ją – to trochę jak obieranie wszystkich warstw z cebuli. Im więcej warstw możesz usunąć za jednym razem, tym młodziej będzie wyglądać Twoja twarz. Peelingi są również świetne, ponieważ mogą usunąć brud, olej i makijaż bez konieczności używania mydła, wody lub innych maści, które mogłyby zatkać pory.

 

Więc wracając do pierwotnego pytania: jak często powinnaś używać peelingu? Prosta odpowiedź brzmi: zawsze, gdy chcesz poczuć świeżość twarzy! Ale jeśli chcesz trochę więcej konkretów, prawdopodobnie najlepiej jest stosować się do tych ogólnych wytycznych:

 

– Jeśli nosisz makijaż codziennie, to najlepiej używać peelingu dwa razy w tygodniu. Rób to rano i wieczorem, przed i po umyciu twarzy. Więcej na: fashionloop.pl.