Dom

Co jest ważne, kiedy wybieramy baterie umywalkowe?

Na rynku jest dużo typów baterii umywalkowych, natomiast do nierzadko wyszukiwanych należą pomiędzy innymi bateria ścienna i stojąca. Dużą sławą cieszą się baterie stojące, jakie umieszczane są w podłodze czy na skraju umywalki. Wybieramy je najczęściej, gdyż pasują do wielu stylów pomieszczeń, natomiast zwłaszcza do innowacyjnych i luksusowych powierzchni. To oczywiście ów typ wykazał się jednym spośród najdroższych. Niewątpliwie baterie umywalkowe różnią się także systemem montażu, jaki w znacznej mierze zależny jest od przeprowadzenia instalacji hydrologicznej podtynkowej lub na szafce, blacie lub umywalce.

Jak dobrze wybrać baterię do umywalki oraz wanny?

Przy doborze armatury łazienkowej nie powinniśmy zapominać o proporcjach. Kiedy zestawimy niewielki kran z ogromną umywalką lub inaczej, gdy każda nieprawidłowo dopasowana para, nie będą razem współistnieć. Nie jedynie zresztą ze względów estetycznych. Kran winien być dostosowany do kształtu wanny lub umywalki. Kiedy wylewka będzie za krótka, woda nie odcieknie bezpośrednio do niecki, jednak będzie rozlewać się na ściankach narzędzia. Z kolei duża wylewka, z jakiej woda wypływa z znacznej wielkości, wymaga dużej umywalki lub wanny, aby woda nie rozlewała się na boki.

Baterie umywalkowe oraz ich instalacja

Do jej przyłączenia potrzebny jest przelot, fabrycznie zrobiony w ceramice. Sam montaż baterii nie należy do ciężkich, natomiast do instalacji z wodą najłatwiej podłączyć ją miękkim wężykiem (w tymże wypadku precyzyjne umieszczenie rur nie jest potrzebne). Zmiana baterii na nową, również nie stanowi wielkiego kłopotu. To jedyny dobór, jeżeli w ceramice fabrycznie określono przelot.