Dom

Sufit podwieszany – jak wygląda? Kiedy warto go zastosować?

Sufit podwieszany to rodzaj elementu architektonicznego, który służy do przykrycia przestrzeni. Zasadniczo jest to nic innego jak siatka metalowych lub drewnianych listew, które są łączone ze sobą i układane na istniejącej konstrukcji dachu. Główną cechą charakterystyczną tego typu sufitu jest to, że nie dotyka on ścian. Obecnie istnieje wiele różnych typów sufitów podwieszanych, które są wykorzystywane do różnych celów.

Pomieszczenia bezokienne z wysokimi sufitami można wyposażyć w specjalne panele akustyczne, które pomagają obniżyć poziom hałasu. Panele te mogą nadać pomieszczeniu przytulny charakter. Jeśli zaciekawił /cię ten temat, to wejdź na dreamyhouse.pl

Styl i elegancja

W większości przypadków sufity podwieszane stosuje się w biurach i obiektach handlowych, gdzie w jednym pomieszczeniu należy stworzyć przestrzeń podzieloną na strefy. Tradycyjnie sufity podwieszane były wykonywane z drewna i były dostępne w różnych kształtach i stylach. Obecnie w biurach można znaleźć nowoczesne sufity podwieszane, które są zazwyczaj wykonane z takich materiałów jak plastik, metal, a nawet szkło. Dostępne są w standardowych rozmiarach, ale można je również wykonać na zamówienie, aby dopasować je do dowolnych wymiarów i specyfikacji. Oprócz biur sufity podwieszane są również często stosowane w sklepach i restauracjach, a także w budynkach edukacyjnych i miejscach użyteczności publicznej (np. szpitalach).