Dom

Z jakimi kosztami należy się liczyć, zlecając transport mebli pomiędzy miastami w Polsce?

Największym kosztem związanym z transportem mebli pomiędzy miastami w Polsce jest siła robocza. Kierowcy, którzy przewożą meble, płacą za paliwo i czas pracy, a także za opłaty drogowe pobierane w drodze do miejsca przeznaczenia. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zawsze poprosić o oszacowanie tych kosztów przez firmę transportową. Sprawdź stronę dobredomowe.pl i urządź dom po swojemu! 

Innym kosztem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, są opłaty ubezpieczeniowe po obu stronach przeprowadzki. Są one zazwyczaj dość niskie, ponieważ kierowcy są bardzo ostrożni, gdy chodzi o przewożenie najcenniejszych rzeczy na duże odległości.

Koszty przeprowadzki mogą być trudne do oszacowania bez znajomości rozmiaru i rodzaju przewożonych mebli. Mniejsze przedmioty, takie jak stół czy komoda, mogą być z łatwością włożone przez dwie osoby do furgonetki lub ciężarówki i przewiezione przez cały kraj. Meble, które są zbyt duże, aby zmieścić się w drzwiach, takie jak szafa lub fotel, będą musiały zostać zdemontowane i przewiezione w częściach. Do tego typu zadań potrzebne będą co najmniej cztery osoby po obu stronach.

Poznaj koszty

Typowa polska przeprowadzka mebli może kosztować około 800-1200 PLN (200-300 EUR) za mały samochód dostawczy na wsi i około 1000-1800 PLN (250-400 EUR) w mieście. Dodatkowe koszty mogą obejmować ubezpieczenie i transport fortepianu, który zwykle kosztuje około 200 zł za kilometr (około 4 euro za milę). Jeśli chcesz zamówić transport fortepianu z jednego miasta do drugiego, najlepiej znaleźć własną firmę transportową, ponieważ niektóre firmy mogą nie przewieźć niektórych rzeczy ze względu na odpowiedzialność. Pianina są często przewożone ze zdjętymi nogami podczas długich podróży.