źródłó: pixabay.com/Alexas_Fotos

Dom

Czy warto zdecydować się na lodówkę wolnostojącą?

Lodówka jest często dużą inwestycją i biorąc pod uwagę, że będzie z tobą przez następne 10 lat lub tak, chcesz się upewnić, że masz rację. Jeśli myślisz o zakupie lodówki wolnostojącej (vs. do zabudowy), być może zastanawiasz się, czy jest to warte swojej ceny. Obecnie lodówki są funkcjonalnie takie same (minus pewne różnice w wyglądzie) i mają porównywalną wydajność energetyczną, więc oto kilka rzeczy do rozważenia przed podjęciem decyzji:

 

Czy to dla estetyki? Lodówki wolnostojące wyglądają świetnie w kuchniach, w których reszta urządzeń jest ukryta przed wzrokiem, ale jeśli Twoja kuchnia jest już bardzo otwarta, to lodówka wolnostojąca nie będzie wyglądała tak spójnie w porównaniu z modelem zintegrowanym.

Czy to dla wygody? Największym plusem posiadania wbudowanej lodówki jest to, że jest ona niewidoczna – nie możesz jej zobaczyć ani łatwo się do niej dostać, więc dzieci lub zwierzęta domowe będą trzymały się z dala od wszystkiego, co jest w środku. Jeśli szukasz łatwego dostępu, wolnostojąca lodówka może być najlepszym rozwiązaniem. Jest również łatwiejsza do czyszczenia, ponieważ nie ma żadnych kłopotliwych szafek (zwanych również „koszami”) wokół jej obwodu, które blokowałyby odkurzanie. Wejdź na domup.pl.