Do czego służy glebogryzarka?

Wiemy doskonale, że nawóz się nie rozsieje w sposób równomierny. W co po niektórych miejscach będzie go za dużo. Może także zostać nałożony na trawę nowo wysianą, która nie powinna być nawożona od posiania przez okres kilku miesięcy. Co w takiej sytuacji? Czy taką trawę można uratować? Rozwiązaniem bardzo dobrym może być glebogryzarka wynajem.

Co to takiego?

Glebogryzarka wynajem to najprościej mówiąc wynajem maszyny, która to służy do spulchniania mechanicznego oraz uprawiania gleby. Wyposażona jest ona w łukowaty czy też hakowaty kształt noży umieszczonych na wale obrotowym. Prędkość ich obrotów regulować swobodnie można. W odróżnieniu od rolniczych glebogryzarek rolniczych, które to wymagają podczepienia do ciągnik jako źródła napędu noży, ogrodnicze glebogryzarki są wyposażone w swój własny silnik spalinowy, który to pozwoli na pracę w zasadzie w każdych warunkach. Zależnie od modelu energia jest dostarczana jedynie do wału z nożami czy też do wału z nożami oraz do kół napędowych ułatwiających znacznie samą obsługę urządzenia.

Modele najmniejsze są zaopatrzone tylko w wał roboczy napędzany, podczas gdy maszyny nieco większe mają parę dodatkową napędzanych kół, które to ciągną urządzenie podczas pracy, jak i także ułatwiają nim manewrowanie.

Musimy wybrać odpowiedni model glebogryzarki. Dzięki temu ułatwi to znacznie uprawę szerokich oraz wąskich zagonów. Do tego umożliwi nam pielęgnację gleby pomiędzy rzędami roślin. Pracę z glebogryzarką znacznie upraszcza bieg wsteczny, który to ułatwia jej manewrowanie, między innymi pozwalający na wycofanie maszyny w razie jej zakleszczenia w korzeniach krzewów czy też drzew.