Producent okien szczecin

Producent okien Szczecin będzie nas kusił swoją ofertą, dzięki czemu już sami nie będziemy wiedzieć, jaka stolarka okienna będzie najlepsza. Zanim będziemy chcieli zakupić dobre okna dla swojego domu lub do firmy, musimy dowiedzieć się, na co warto dokładnie zwrócić uwagę, abyśmy byli pewni tego, że kupujemy produkty dopasowane do naszych potrzeb.

Producent okien Szczecin powinien położyć mocny nacisk na współczynnik przenikania ciepła U, który służy do określenia poziomu izolacji okna. Mówiąc wprost – dzięki temu będziemy w stanie dowiedzieć się, ile ciepła ucieka przez okna z naszego domu na zewnątrz. Jak łatwo się domyślić, ten współczynnik musi być jak najniższy. Nigdy nie da się powiedzieć, że spadnie on całkowicie do zera. Standardowa, dobra jakość to wartość nie wyższa niż 1,1 W/m2K. Okna powyżej tej wartości nie są już raczej spotykane, aczkolwiek nie można powiedzieć, że w ogóle zostały wycofane z produkcji.

Czy producent okien Szczecin oferuje nam okna dwuszybowe, czy też o budowie trzy szybowej? Jest to jedno z najważniejszych pytań, które trzeba zadać przed zakupem okien. Jeżeli komuś zależy na wysokiej izolacyjności cieplnej, to powinien postawić na okna z trzeba szybami, Pomiędzy nimi znajduje się jeden z gazów szlachetnych, który odpowiedzialny jest m.in. za utrzymanie dobrej izolacyjności cieplnej. Warto zwrócić uwagę na to, że przestrzeń między szybami powinna wynosić od 10-16 mm.

Jest też wiele innych czynników, które mogą wpływać na naszą decyzję, jeżeli chodzi o wybór dobrych okien. Pod uwagę należy wziąć również materiał z jakiego okno jest wykonane, czyli drewno, PCV lub aluminium.