Czym jest druk offsetowy?

Druk offsetowy jest najczęściej stosowaną technologią przemysłowego druku. Wykorzystuje się go zarówno do przygotowania firmowego papieru, wkładów do plakatów, notesów, jak i także wizytówek. Tak naprawdę nie bez powodu offset cieszy się taką sporą popularnością.

Sama technologia druku offsetowego opiera się bezpośrednio na przeniesieniu farby z drukowego formy na papier czy też na inne podłoże, z wykorzystaniem znajdującego się cylindra pośredniego w maszynie, pokrytego gumą. Cylindry są odpowiedzialne za przeniesienie wybranego koloru farby z danym kolorem składowym na papier, w który on wsiąka. W taki właśnie sposób drukiem są pokrywane całe w zasadzie arkusze, które docina się kolejno do formatu pożądanego.

Offset się wykorzystuje bezpośrednio do zadruku papieru różnego rodzaju, który się różni zastosowaniem i niezależnie od tego, czym on pokrywa wkład notesu czy też wizytówkę – wyróżnia go jakość nienaganna.

Druk offsetowy jest wykorzystywany przez znaczną większość drukarni. Z całą pewnością spore znacznie tutaj ma fakt, że jest to uniwersalna metoda, jednak jej zalet jest o wiele, wiele więcej. Na pewno tego rodzaju druk jest jedną z najbardziej korzystnych finansowo metod druku w przypadku sporych nakładów, dlatego też sprawdza się doskonale podczas wydruku promocyjnych materiałów. Mamy tutaj także do czynienia z optymalnie wysoką jakością. Sama wyrazistość zadruku oraz odwzorowanie dokładne kolorów oraz detali jest na możliwie najwyższym poziomie.

Wybierając taki druk możemy pokusić się o wysoką trwałość druku, dzięki czemu papier zadrukowany może zostać poddany pewnemu uszlachetnianiu. Mamy także możliwość wydruku bardzo wielu kolorów (podstawowych, jak i także dodatkowych). Na samym końcu dodajmy możliwość zastosowania wielu rodzajów materiałów, które to mogą zostać zadrukowane.

Chyba każdy z nas zapoznając się z powyższymi zaletami tego druku przekona się do tej metody i nikt nie będzie chciał słyszeć o żadnym innym druku. Bardzo dobry wybór.