Makijaż imprezowy – jak go wykonać?

Makijaż imprezowy to przede wszystkim dobra zabawa, zabawa kolorami i eksperymentowanie z nowymi spojrzeniami. To świetna okazja, aby pokazać swoją zabawną stronę i być kreatywnym. Najważniejszą rzeczą jest zabawa i eksperymentowanie! Bądź odważna i śmiała, aby spróbować czegoś nowego – może nawet dostaniesz komplementy na temat swojego wyglądu! Ale, jeśli nie jesteś gotowy na takie odważne ruchy, zawsze możesz trzymać się podstaw. Oto kilka wskazówek:

 

Po pierwsze, pamiętajmy, że nie powinnaś zakładać makijażu na imprezę, jeśli Twoja skóra nie jest w dobrym stanie. Jeśli chcesz, aby Twój makijaż wyglądał naturalnie, koniecznie używaj tylko czystej skóry.

 

Zaopatrz się w odpowiednie narzędzia do prawidłowego wykonania makijażu – dobre pędzle robią różnicę. Pędzle do pudru lub kremowego podkładu powinny być syntetyczne i nigdy nie używane do więcej niż jednego rodzaju produktu. Pędzel do podkładu powinien być większy (wielkość twarzy), a pędzel do różu/konturowania mniejszy (wielkość policzków). Pamiętaj też, że pędzle dobrej jakości kosztują więcej, ale wytrzymują znacznie dłużej niż te tanie i lepiej wykonują swoją pracę.

 

Upewnij się, że Twoja skóra jest nawilżona przed nałożeniem jakiegokolwiek rodzaju podkładu (płynnego, pudrowego, płynno-pudrowego). Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ nawilżona skóra będzie wyglądała na gładszą. Tutaj dowiesz się więcej: polishly.pl