Jak wygląda sprawa rozwodowa?

W obecnych czasach to nie sprawy karne, ale sprawy rozwodowe są najczęściej występującymi na wokandzie sądowej. Jest to smutna prawda, które nie sposób się dzisiaj ustrzec. Rozpada się coraz więcej małżeństw, a sprawy sądowe przypominają prawdziwą batalię. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcą, aby pomagał im adwokat rozwód Poznań.

Spotkanie na sali rozpraw

Tak, rozprawy zdecydowanie nie należą do najprzyjemniejszych. Trzeba się przygotować na to, że rozprawa może być wykańczająca psychicznie. Aczkolwiek, jeżeli towarzyszy nam dobry adwokat rozwód Poznań. to obciążenie psychiczne nie będzie takie złe. Wszystko przez to, że taka osoba stara się wszystko tak rozegrać, aby wyrok sądowy był jak najbardziej korzystny dla danej strony. Poza tym to prawnik będzie kierował tak wszystkimi poczynaniami, aby jego klient jak najmniej ucierpiał. Każde spotkanie na sali sądowej rozpoczyna się od sprawdzenia obecności, jak również odczytania listy świadków wezwanych do stawienia się w sądzie. Jeżeli rozwód jest za porozumieniem stron, to najczęściej ta część jest pomijana ze świadkami, a sąd odpytuje tylko i wyłącznie małżonków o powody rozstania. Czasem sam sąd może zasugerować nie rozwód, a separację, aby dać jeszcze szansę na powrót do siebie.

Niewygodne pytania

Każdy adwokat rozwód Poznań powinien przygotować swoich klientów na to, jakie pytania może usłyszeć na sali rozpraw. Dlaczego? Ponieważ czasem mogą one wykraczać nawet poza normalne tematy i dotykać sfery intymnej. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ sąd będzie chciał się dowiedzieć wszystkiego – nawet tego, czy ktoś ze sobą współżyje. W szczególności, jeżeli wyrok ma zapaść z orzekaniem o winie. Może nie każde pytanie będzie odpowiadało klientom, ale taka jest prawda. Nikt nie powiedział, że rozwód można łatwo osiągnąć. Może i kiedy małżonkowie porozumieją się ze sobą, że chcą wyroku bez orzekania o winie, to tak faktycznie będzie, ale generalnie takie przypadki na sali sądowej są bardzo rzadkie. Zdecydowana większość to długo trwające rozprawy.