Dieta niskobiałkowa – działa czy nie?

Wiele osób poszukuje diety, która pomoże im schudnąć i utrzymać wagę. Wiele diet twierdzi, że jest w stanie to zrobić, ale które z nich działają, a które nie?

 

Dieta niskobiałkowa jest jednym z rodzajów diety, która istnieje od lat i nadal jest stosowana dzisiaj w wielu przypadkach, mimo że cały czas powstają nowe diety.

 

Czym jest dieta niskobiałkowa? Jest to dokładnie tak, jak brzmi – dieta, w której jesz bardzo mało białka. Może to być gdziekolwiek od 15% kalorii pochodzących z białka, aż do 5%. Dla kogoś jedzącego 2000 kalorii dziennie oznacza to około 30 gramów białka lub mniej.

 

Niektórzy ludzie uważają, że trudno uwierzyć, że tak niska ilość białka może być zdrowe dla Ciebie w ogóle, ale prawda jest taka, że może. Jednak jedynym sposobem, w jaki ktoś byłby w stanie skorzystać z tego typu diety jest to, że ma dobry powód, aby to zrobić. Na przykład, jeśli ktoś ma chorobę nerek i musi ograniczyć spożycie białka, aby nie stresować nerek zbyt wiele, to ten rodzaj diety może być właśnie to, czego potrzebują. Inne niż to, jednak nie ma żadnych rzeczywistych korzyści zdrowotnych do diety o niskiej zawartości białka. Tutaj dowiesz się więcej: makeupio.pl