Bagażnik rowerowy na hak – do jakiego samochodu?

Nie da się ukryć, iż w ostatnich czasach ciągle rośnie osób czynnych fizycznie. Ostatecznie zauważamy, iż siedząca praca i pojazd, jako podstawowy środek przewozu niestety przyczyniają się do pogorszenia kondycji, zdolności fizycznej, natomiast co za tymże idzie złego nastawienia. W związku z tymże zaczynamy szukać dyscyplin sportu, jakie nie jedynie pozwalają nam zmienić wydolność, witalność oraz figurę, jednak także naładują nas dobrą energią i sposobem na spędzanie wolnego czasu Biorąc wszystko to pod uwagę, nie zaskakuje, iż tak dużym gremium amatorów cieszy się kolarstwo.

Czym są bagażniki rowerowe na hak?

Bagażnik rowerowy na hak to wyjście wykorzystywane właściwie w wypadku większych pojazdów. Polega na przymocowaniu do haka platformy czy stojaka-widełek, na jakich można postawić od jednego do czterech rowerów. Ich montaż jest błyskawiczny oraz łatwy, nikomu nie winien zająć dłużej aniżeli kilkanaście minut. Jest to także wyjście najbezpieczniejsze dla karoserii pojazdu, ponieważ załadunek roweru odbywa się w pewnej odległości od pokrywy bagażnika.

Pośród korzyści bagażnika stawianego na haku należałoby podkreślić wygodę montażu rowerów. W zestawieniu z tymże dachowym, wykorzystanie paliwa rośnie jedynie trochę. Łatwiejszy jest także dostęp do powierzchni bagażowej oraz samych rowerów. Korzystając z tego wyjścia, należy mieć na względzie zdecydowanie większą długość pojazdu. Zaburzy się także praca czujników parkingowych oraz kamery cofania.

Bagażnik rowerowy na hak – montaż

Bagażniki rowerowe na hak wiodących wytwórców są proste w instalacji oraz zastosowaniu. Niezwykle znane bagażniki rowerowe na hak przewożą 4 rowery.] Nie potrzebują wykorzystania bagażnika bazowego. Jaki bagażnik rowerowy na hak dobrać? Możemy dobierać między platformą, na jakiej pojazdy są stabilnie położone na szynach natomiast wieszakiem, na jakim przewożone rowery umieszczone są pasami oraz zaczepami.