źródło: pixabay.com/OrnaW

Z jakich aplikacji do treningów warto korzystać?

Chcesz bardziej wkręcić się w trening? Ale do tej pory nie udało Ci się zrobić z tego nawyku? Wtedy może aplikacja treningowa jest tym, czego potrzebujesz. Tak wiele aplikacji obiecuje, że pomogą Ci poprawić codzienne treningi, ale łatwo poczuć się przytłoczonym samą liczbą opcji w telefonie. Jak masz wiedzieć, który z nich będzie rzeczywiście dostać cię z kanapy i do prawdziwej rutyny treningu? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dowiedzieć się, jaki rodzaj rutyny treningu chcesz. Czy szukasz czegoś niskiego jak codzienny spacer wokół bloku? Czy może jesteś gotowy na hardcorowy trening, który sprawi, że twoje serce zacznie bić i pot będzie kapał z twoich czoła?

Dopasuj rozwiązanie do siebie

Istnieje mnóstwo aplikacji twierdzących, że są idealnym rozwiązaniem dla Twojej rutyny treningowej, ale które z nich faktycznie działają? Odpowiedź jest subiektywna i zależy od osoby. Oto niektóre z najlepszych mobilnych aplikacji fitness, wraz z kilkoma kluczowymi cechami każdego z nich, które sprawiają, że jest to świetny wybór:

  • Nike+ Running: Ta aplikacja jest dostarczana z czujnikiem Nike+, którego można używać z telefonem lub iPodem. Śledzi dystans, prędkość, tempo i spalone kalorie. Istnieje również sekcja społecznościowa, w której możesz śledzić swoje postępy i dzielić się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi.
  • MyFitnessPal: Ta aplikacja jest przydatna, jeśli chcesz śledzić swoje dzienne spożycie kalorii. Możesz wyszukiwać pokarmy i dodawać je do „ulubionych”, więc nie musisz spędzać czasu na szukaniu ich lub zgadywaniu, ile kalorii zawierają. Aplikacja pozwala również ustawić cele dotyczące utraty wagi, spożycia kalorii i ilości ćwiczeń.
  • Fitocracy: Fitocracy jest imponującą aplikacją w tym, że zachęca do prowadzenia dokładnego dziennika każdego aspektu swojej rutyny fitness. Możesz zalogować jaki sprzęt używasz w każdym treningu, jak długo trwa każdy trening, ile wagi podnosisz, ile powtórzeń każde ćwiczenie ma itp. Wejdź na oystem.pl dowiedz się o technologiach jeszcze więcej!