The Sims – historia powstania gry

The Sims to strategiczna gra symulacyjna, stworzona przez Maxis i Electronic Arts. Została wydana w 2000 roku. To jedna z najbardziej udanych gier wideo na PC, jakie kiedykolwiek powstały – w sierpniu 2006 roku jej sprzedaż przekroczyła 100 milionów egzemplarzy na całym świecie. Oprócz tego sukcesu seria The Sims była wykorzystywana w innych mediach, takich jak programy telewizyjne i filmy, książki, komiksy i czasopisma. Strona techjoy.pl dostarczy Ci sporej dawki wiedzy technologicznej. 

The Sims – historia

Minęło ponad 20 lat, odkąd 4 lutego 2000 roku ukazała się pierwsza gra Maxis – The Sims. Od tego czasu seria stała się fenomenem, który podbił serca milionów ludzi na całym świecie – na całym świecie sprzedano ponad 200 milionów egzemplarzy.

Pierwsza wersja serii The Sim nosiła nazwę „Sim Town” i została wydana w 1992 roku na komputery z systemem Windows 3.1. Zawierała 8 postaci, które mogły wchodzić ze sobą w interakcje, ale nie mogły być kontrolowane bezpośrednio przez gracza.

W marcu 1996 roku Will Wright rozpoczął pracę nad nowym projektem o nazwie „Project X” (który później stał się znany jako The Sims), pozwalającym użytkownikom na tworzenie wirtualnych ludzi, którzy pozostawieni sami sobie żyliby własnym życiem. Gra The Sims została stworzona przez projektanta gier Willa Wrighta i jego zespół w firmie Maxis. Powstało pięć głównych gier z tej serii, a także kilka dodatków i gier niezależnych.

Dodatki

Oryginalna gra została wydana w 2000 roku dla systemu Microsoft Windows i od tego czasu została przeniesiona na wiele innych platform. Gra The Sims została przetłumaczona na wiele języków. Od momentu wydania sprzedała się w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. Omawiany temat możesz zgłębić także na portalu computerable.pl.