Sklep ekologiczny bio

Wraz z rozwojem gospodarczym, mniej więcej od początku XXI wieku można zauważyć wzrost świadomości Polaków w wielu kwestiach. Jedną z nich są zagadnienia związane ze zdrowiem, prawidłowym odżywianiem oraz uprawianiem sportu.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Jeszcze trzydzieści lat temu na biegacza patrzono ze zdziwieniem. Kto normalny ubrałby się w obcisłe spodenki i biegałby po osiedlowych uliczkach, parkowych alejkach i leśnych dróżkach? Obecnie taki widok nie jest niczym dziwnym. Biegi masowe zdobyły serca Polaków, którzy samodzielnie, na amatorskim poziomie szlifują formę, aby pobić swoją życiówkę. Oprócz biegania, które jest najtańszym i najprostszym sportem do uprawiania, coraz większą rzeszę fanów gromadzą siłownie, ścianki wspinaczkowe, trampoliny czy baseny – lecz to ostatnie nie powinno nikogo dziwić.

Jesteś tym, co jesz

W każdym większym mieście w niemal każdy weekend organizowana jest jakaś impreza biegowa, a na prawie każdym osiedlu pojawił się sklep ekologiczny bio. Bez odpowiedniej diety, nawet amatorskie uprawianie sportu może mieć katastrofalne skutki. Należy pamiętać o tym, że w diecie powinny znaleźć się: białko, które jest budulcem mięśni; węglowodany, które można nazwać “paliwem” oraz tłuszcze, w których rozpuszczają się witaminy. Zbilansowana dieta, bogata w różnorodne warzywa pochodzące z pewnego źródła, jajka od kur z wolnego wybiegu, czy przede wszystkim mało przetworzona żywność to podstawa. Na szczęście coraz większa część społeczeństwa jest świadoma, co tylko wszystkim wychodzi na dobre.