Siatka na kiszonkę

Dzisiejsza gospodarka w zupełności odbiega od tej, którą uprawiali nasi dziadkowie, a nawet ojcowie. Z reguły jeśli ktoś decyduje więc się na prowadzenie gospodarstwa to, aby czerpać z tego jakieś zyski i móc się utrzymać musi to być gospodarstwo o dużej powierzchni albo takie, w którym prowadzi się hodowlę zwierząt na dużą skalę. Wśród nich najbardziej popularne są hodowle trzody oraz bydła. To też o ile w przypadku hodowli trzody jedyne co trzeba nagromadzić to zborze oraz paszę, to już w przypadku bydła nie jest to wcale takie proste. Przede wszystkim konieczne jest w trakcie lata nagromadzenie pokarmu na całą zimę. Jedną z podstawowych rzeczy, którą zimą żywi się bydło poza paszą i sianem jest kiszonka. Jednakże, żeby właściwie udało ją się przez tyle miesięcy przechować i smakowała zwierzakom konieczne jest przykrycie jej odpowiednią siatką na kiszonkę.

Siatka na kiszonkę jest konieczna, ponieważ dzięki niej procesy fermentacyjne sianokiszonki są w stanie przebiegać prawidłowo. Bardzo ważne jest bowiem to, aby do kiszonki pod żadnym pozorem nie dostała się wodą, a także odcięty był dopływ powietrza, ponieważ tylko dzięki temu będą stworzone odpowiednie warunki, żeby kiszonka zrobiła się taka jak powinna być.

Każdy z reguły nauczony jest, że na kiszonkę kładzie się folię. Jednakże jest ona stosunkowo cienka i mogłaby zostać uszkodzona. Aby temu zapobiec dodatkowo zakłada się siatkę na kiszonkę, która wykonana jest z najwyższej jakości materiałów.  Dzięki temu nawet podczas kilkumiesięcznego leżakowania kiszonka będzie odpowiednio zabezpieczona od działania wszelkich czynników atmosferycznych jakimi mogą być chociażby silny wiatr, wysokie temperatury, śnieg, deszcz oraz grad. Dodatkowo dzięki temu, iż jest ona wykonana z tak doskonałej jakości surowców może być używana przez wiele sezonów i cały czas będzie miała te same właściwości. Tak więc jeżeli tylko ktoś robi kiszonki to jak najbardziej powinien zakupić siatkę na kiszonkę, ponieważ jest to ogromna wygoda. Nie trzeba się wówczas martwić, iż w którymś momencie siatka się przedrze albo przesiąknie przez nią woda i kiszonka straci swoje właściwości lub też po prostu się popsuje i nie będzie nadawała się do podania zwierzętom jako pokarm. Bardzo ważne jest więc to, aby podczas jej zakładania na kiszonkę bardzo dobrze ją zabezpieczyć, żeby nie mógł ją poderwać wiatr.

Niektórym może się wydaje, iż koszt takiej siatki jest dosyć spory. Jednak, jeśli ktoś przeliczy sobie to na sezony przez, które będzie ona używana to okazuje się, że są to bardzo małe pieniądze, a wygoda jest nieporównywalna. Poza tym wygląda na to, iż nawet jeśli ktoś kupuje innego rodzaju różne folie, aby pookrywać kiszonkę w wielu przypadkach jeżeli zsumuje wszystkie pieniądze jakie wydał na te folie to wychodzi dużo więcej. Tak więc, jeżeli tylko ktoś ma kiszonki to nie ma co oszczędzać tylko raz zainwestować w porządną siatkę na kiszonkę i później przez wiele lat cieszyć się jej użytkowaniem oraz spokojem, że z kiszonką będzie wszystko w porządku.


Powiązane produkty