Quad części używane

W obecnych czasach ogromną popularnością cieszą się quady, czyli lekkie czterokołowce przeznaczone przede wszystkim do jazdy w terenie. Istnieją jednak również wersje posiadające homologację drogową, co umożliwia ich używanie na drogach publicznych. Niezależnie jakiego quada mamy, może on z czasem ulec jakiemuś defektowi. Dlatego też sprawdzamy w jaki sposób najlepiej poradzić sobie z tego typu sytuacją.

Na początek musimy zlokalizować usterkę. Quad to pojazd bardzo prosty, nie będziemy więc mieli z tym dużego problemu. Najczęściej awariom ulegają rozruszniki, prądnice, alternatory, a także elementy układu zapłonowego. Jest w nie wyposażony praktycznie każdy quad Części używane będą dobrym wyjściem z sytuacji by naprawić różnego rodzaju usterki. Wystarczy tylko przeszukać internet, a z pewnością znajdziemy całe mnóstwo części zamiennych w atrakcyjnych cenach. Jeżeli nie potrafimy jednoznacznie zlokalizować defektu, możemy kupić garść części i po prostu wymieniać je jedna po drugiej.

Zawsze warto też posiadać pewien zapas części pod ręką. Przede wszystkim warto mieć regulator napięcia prądnicy/alternatora, cewkę zapłonową, przewody do świec, kopułkę i palec rozdzielacza. Dobrym pomysłem jest też zakupienie kompletu elementów zamiennych do gaźnika, który zawsze może się zapchać lub zabrudzić. Mając przy sobie takie podzespoły, naprawimy każdy quad Części używane często są w na tyle dobrym stanie, że będziemy mogli na nich spokojnie jeździć jeszcze przez przynajmniej kilka lat. Jednocześnie ich cena jest atrakcyjna, przez co zakup nie spowoduje szybkiego wydrenowania naszego portfela.