PROGRAM DO PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH

BIM to technologia, która do implementacji potrzebuje odpowiednich narzędzi, ponieważ sama w sobie nie jest skończonym rozwiązaniem technicznym. Wymagany jest dobry program do obliczeń konstrukcji, który usprawni wymianę danych i współpracę zespołów reprezentowanych przez różnych ekspertów.

Programy do obliczeń konstrukcji budowlanych obsługujące technologię BIM stanowią teraz zdecydowaną większość wśród wszystkich rozwiązań, dostępnych na rynku. Duże szanse, jakie daje modelowanie informacji sprawiają, że programy te są coraz częstszym wyborem użytkowników. Zarówno zasady zbrojenia elementów żelbetowych, jak i innych części składowych projektu powinny być ze sobą spójne i połączone.

Program SCIA Engineering jest narzędziem w pełni oddającym potencjał BIM, Umożliwia modelowanie, analizę, projektowanie i opracowanie wyników, a to wszystko w jednym programie. Przy wyborze odpowiedniego oprogramowania warto zastanowić się, jest on wyposażony we wszystkie funkcje, które pozwolą projektantom w pełni wykorzystywać potencjał modelowania informacji o budynku.

Aktualnie jest wiele programów, które łączą w sobie walory techniczne z aspektami komunikacyjnymi i możliwością przechowywania informacji. SCIA pozostaje jednak bardzo częstym wyborem wśród użytkowników ze względu na swoją intuicyjność i szerokie spektrum oferowanych możliwości.

Oprogramowanie odpowiada na potrzeby modelu pracy opartego na ścisłej współpracy, pozwala na integrację procesu modelowania, analizę elementów zbudowanych z dowolnego materiału, a także projektowanie i sprawdzanie konstrukcji. Dzięki temu wszystkie etapy projektu mogą być wykonywane w jednym miejscu, przez wszystkich uczestników projektu w czasie rzeczywistym.