Dom

Praktyczna kuchnia w małym mieszkaniu

Kuchnia jest sercem Twojego domu i powinna być miejscem, w którym chętnie spędzasz czas. Jeśli jednak mieszkasz w małym mieszkaniu, stworzenie wydajnej, a jednocześnie atrakcyjnej kuchni może być trudne. Oto kilka wskazówek, jak urządzić małą kuchnię. Portal roomstour.pl dostarczy Ci mnóstwa praktycznych informacji wnętrzarskich. 

Pomysły na małą kuchnię

Maksymalnie wykorzystaj przestrzeń. Mała kuchnia nie musi oznaczać braku miejsca na przechowywanie czy blat. Możesz zmaksymalizować przestrzeń poprzez kreatywne wykorzystanie półek i szafek oraz upewnienie się, że wszystko ma swoje miejsce.

Jeśli w Twojej kuchni nie ma zbyt wiele miejsca na blat, możesz wykorzystać przestrzeń na ścianach, dodając kilka półek za kuchenką, lub zlewem. Wejdź na portal calmmy.pl i dowiedz się, jak zadbać odpowiednio o dom. 

Postaw na akcenty

Jednym ze sposobów na powiększenie małej kuchni jest dodanie jakiegoś akcentu, np. żyrandola lub stojaka na naczynia nad zlewem. Odciągnie to uwagę od wszelkich niewygodnych kątów lub narożników, sprawiając, że kuchnia będzie wydawać się bardziej przestronna niż jest w rzeczywistości.

Jeśli masz małą kuchnię, wiesz, jak trudno jest w niej wszystko pomieścić. Nie można postawić wszystkiego na blacie, a szafki są ograniczone. Musisz także pomyśleć o tym, jak udekorować małą kuchnię.

Oto kilka wskazówek, jak udekorować małą kuchnię

Dobrze wykorzystaj przestrzeń pionową. Użyj półek ściennych lub wiszących garnków i patelni, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze.

Przechowuj przedmioty w otwartych skrzynkach lub koszach na podłodze, a nie na półkach, gdzie będą zasłaniać Ci widok i utrudniać dostęp do nich.

Używaj wysokich, chudych pojemników zamiast szerokich, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca na półce i abyś mógł od razu zobaczyć, co się w nich znajduje.