Pokarm dla kanarka

Ptaki są bardzo inteligentnymi, pięknymi stworzeniami. Wiele osób lubi obserwować ptaki na swoich podwórkach, podczas gdy inni ludzie lubią trzymać je jako zwierzęta domowe. Chociaż wszystkie ptaki posiadają składniki odżywcze, każdy z nich ma unikalne upodobania, własne zachcianki i różne zdolności pozwalające im na uzyskanie różnych rodzajów pożywienia.

Co jedzą ptaki?

Kanarki: pokarm dla kanarka składa się głównie z nasion, które dostarczają im podstawowych witamin i składników odżywczych. Uwielbiają owoce i warzywa! Kanarki powinny być również karmione karmą granulowaną, aby ich dieta była dobrze zbilansowana.

Kakadu: Podobnie jak kanarki, kakadu jedzą różnorodne nasiona traw i owoce. Uwielbiają jagody i warzywa o dużej zawartości wody, takie jak sałata i seler.
Zięby: Dzikie zięby jedzą różne nasiona, a w niektórych porach roku także mnóstwo owadów, dlatego nasiona i granulki są główną częścią diety zięby. Lubią też owoce, jagody i inną roślinność.
Papugi: Większość papug to roślinożercy, co oznacza, że większość ich składników odżywczych pochodzi z roślin. Ich podstawowa dieta składa się z nasion, owoców, orzechów, kory, korzeni i jagód. Papugi są bardzo inteligentne i potrzebują codziennej stymulacji, tworzenie dla nich wyzwań do pokonania w celu jedzenia jest w porządku!
Hookbills: Członkowie rodziny papug są również określani jako hookbills. Ze względu na hak-jak krzywej w ich dzioby, ptaki te są w stanie złamać twarde skorupy niektórych orzechów, nasion i owoców. Imprezowa mieszanka nasion, granulek i owoców jest podstawą diety dla hakownic, ale możesz również włączyć do ich diety niełuskane orzechy, aby uczynić jedzenie bardziej zabawnym dla tych ptaków.

Papużki nierozłączki: Papużki są ptakami o wysokiej energii, które potrzebują dobrze zbilansowanej diety, aby utrzymać je w ruchu! Pokarm dla ptaków, który składa się głównie z prosa, nasion i owsa jest idealny dla papużek. Papużki uwielbiają chrupiące warzywa takie jak zielenina, marchewka i brokuły. Od czasu do czasu papużki mogą jeść niesolone orzechy, takie jak migdały, pekany i orzechy włoskie.

Co może jeść kanarek?

Ogólnie rzecz biorąc, dobry pokarm dla kanarka to następujące owoce i warzywa: Jabłka, banany, jagody, brokuły, marchew, kalafior, kukurydza, winogrona, zielona fasola, jarmuż, mango, papaja, gruszki, groszek i szpinak. Zawsze pamiętaj, aby dokładnie umyć wszystkie owoce i warzywa, które podajesz ptakowi.

Nigdy nie karm ptaka: Awokado, czekolady, pokarmów z nadmierną ilością soli lub tłuszczu, kawy lub alkoholu. Pokarmy te są toksyczne dla ptaków i mogą powodować problemy zdrowotne.