Na ratunek – detoks alkoholowy

W dzisiejszych czasach problem alkoholowy znacząco wzrósł i z tego, co widać, nie zamierza się zmniejszyć. Nie mowa tu o sporadycznym i umiarkowanym spożywaniu napojów alkoholowych, tylko o nadmiernym i niekontrolowanym piciu. Jak to się mówi… wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich ilościach. Jednak czasem zdarza się, że alkohol zawładnie życiem człowieka. Jeśli nałóg uprzykrza życie, warto skontaktować się ze specjalistą, który chętnie pomoże w rozwiązaniu tak uporczywego i niszczącego życie problemu. Nieuniknione jest, iż będzie trzeba przeprowadzić detoks alkoholowy Łódź.

Czym jest detoks alkoholowy?

Detoks (łac. detoxicatio) nie znaczy nic innego jak usuwanie toksyn. Detoksykacja to ciesząca się dużą popularnością metoda walki z różnego rodzaju uzależnieniami, a w tym z uzależnieniem od alkoholu. Detoks alkoholowy Łódź polega na odtruciu organizmu z toksycznych substancji, występujących w napojach alkoholowych. Detoksykacja jest przeważnie nagłym przerwaniem ciągu alkoholowego, które funduje sobie osoba uzależniona. W sytuacji nagłego odstąpienia od picia alkoholu organizm zaczyna bunt. Powstaje wtedy zespół abstynencyjny, czyli ostra odpowiedź organizmu na zaprzestanie dostarczania środka uzależniającego.

W czym pomoże detoks alkoholowy?

Przeprowadzenie zabiegu usuwania toksyn z organizmu, to nie tylko oczyszczanie z alkoholu etylowego, ale również:

  • uzupełnienie niedoboru witamin, minerałów i elektrolitów,
  • zatrzymanie ciągu alkoholowego,
  • zmniejszenie skutków psychicznych i fizycznych, które występują w okresie odstawiennym,
  • poprawienie komfortu osoby uzależnionej,
  • pierwszy krok to podjęcia długoterminowej terapii uzależnień,
  • większa motywacja do powrotu na przerwane leczenie.

Jak wygląda detoksykacja?

Detoks alkoholowy Łódź zazwyczaj trwa od 7 do 10 dni. Jednak szczegółowe określenie czasu trwania detoksykacji, zależy w dużej mierze od tego:

  • ile trwał ciąg alkoholowy,
  • jak bardzo organizm został zatruty,
  • w jakim stanie fizycznym i psychicznym jest osoba uzależniona.

Głównymi założeniami oczyszczania organizmu z alkoholu są: usunięcie toksyn oraz uzupełnienie płynów. Osoba, która pojawia się na detoksie alkoholowym, zostanie zaopatrzona w witaminę B1, potas, magnes, środki przeciwbólowe, a nawet środki uspokajające i nasenne.