Na jakie kije trekkingowe się zdecydować?

Jeszcze do niedawna kije kojarzone były jedynie z nordic walking oraz z narciarstwem. Jednak wraz z biegiem lat zyskały znacznie na popularności. Obecnie stały się one częstym towarzystwem znacznie dłuższych wycieczek oraz wymagających podejść.

Chodzisz sporo po górach, zdarza Ci się z ciężkim plecakiem wędrować, także zimą? Jeśli chociaż jedno z powyższych stwierdzeń pasuje do nas to jest to znak, aby się zastanowić jakie kije trekkingowe wybrać. W ofercie outdoorowych sklepów możemy znaleźć przeróżne modele, które wydają się do siebie niesamowicie podobne. W jaki sposób podjąć właściwą decyzję, co do samego zakupu, co wziąć pod uwagę? Jakie kije trekkingowe wybrać?

Na początek zadać warto pytanie, gdzie będzie z kijkami chodzić? Czy są potrzebne nam na wycieczki górskie, a może do spacerów po mieście. Tutaj następuje samo rozgraniczenie pomiędzy kijami trekkingowymi oraz nordic walking. Różnice podstawowe to rączki oraz występująca w modelach miejskich połączona z nią rękawice. Inne również są końcówki, przy spacerowaniu szybszym po równej nawierzchni parkowej lepiej się sprawdzają nakładki gumowe.

Kije trekkingowe to kategoria niezwykle obszerna, a przy tym zróżnicowana w sposób wewnętrzny. Zastanawiają się, które kije trekkingowe będą odpowiednie, warto rozważyć samą ilość segmentów oraz także system blokowania. Ważny także będzie materiał, z które wykonane są oraz to jakie mają konkretne końcówki oraz rączkę.

Wybór kijów na rynku jest wręcz ogromny.