Na czym polega leasing auta?

Leasing samochodowy to świetny sposób, aby jeździć nowym pojazdem, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Co to jest leasing samochodowy? Leasing samochodowy to sposób finansowania pojazdu, w którym leasingobiorca (Ty) zrzeka się prawa do posiadania pojazdu i zamiast tego płaci za niego co miesiąc.

Ile trwa?

Leasing samochodowy trwa zazwyczaj od 24 do 36 miesięcy, choć może być krótszy lub dłuższy. Po zakończeniu okresu leasingu użytkownik zwraca samochód do dealera i odchodzi bez żadnych dalszych zobowiązań (poza spłatą pozostałego zadłużenia). Zapraszamy na portal teamuto.pl, na którym znajdziesz wiele interesujących treści! 

Jak działa leasing samochodowy? Biorąc samochód w leasing, uiszcza się opłatę wstępną zwaną „kapitalizacją” lub „redukcją kosztów własnych”. Pieniądze te są przeznaczane na zmniejszenie miesięcznych płatności w czasie. Opłaty miesięczne płaci się także przez cały okres posiadania samochodu. Po zakończeniu okresu leasingu masz do wyboru kilka opcji:

Można wykupić leasingowany pojazd za jego wartość końcową, która jest zazwyczaj niższa niż w przypadku zakupu od dealera samochodowego lub prywatnego sprzedawcy. Można też wykupić pojazd po odjęciu wartości końcowej od całkowitej kapitalizacji (i doliczeniu wszelkich innych opłat, takich jak podatki),