Dom

Moda na narożniki tapicerowane

Ostatnie lata w aranżacji wnętrz przyniosły mnóstwo rewolucyjnych zmian: pojawiły się nowe trendy, zarówno typowo polskie, jak i pochodzące z najdalszych zakątków świata. Po okresie fascynacji skórą we wnętrzach (sofy, fotele, łóżka, obicia krzeseł), coraz intensywniej wraca też na rynek moda na narożniki tapicerowane. Skąd ten powrót? Cóż, wszystko wskazuje na to, że zatęskniliśmy za ciepłem i miłym dotykiem tapicerowanych mebli, a nieco oddalamy się od chłodu skóry, która po pierwsze okazała się śliska w dotyku, a po drugie zimna.

Narożniki tapicerowane cieszą się jednak uznaniem Polaków nie tylko z powodu przyjemnego w dotyku obicia i estetycznego wyglądu. W czasach coraz mniejszych powierzchni mieszkań, pełnią one rolę zarówno mebla praktycznego, który w ciągu dnia wykorzystywany jest do siedzenia, jak i miejsca do spania. Umieszone w rogu pokoju dziennego, salonu czy pokoju dziecka, nie zajmują wiele miejsca i doskonale wpisują się w przestrzeń, sprawiając przy tym wrażenie, że jest ona większa niż w rzeczywistości.

Nie bez znaczenie jest również cena, jaką mają nowoczesne narożniki tapicerowane: w połączeniu z ich jakością, funkcjonalnością, ustawnością i oryginalnym wyglądem, jest ona w większości sklepów po prostu niezwykle atrakcyjna. Taki mebel może stać się i świetnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia w małym mieszkaniu i dobrym sposobem na realne oszczędności, które nie opróżniają do zera portfela i pozwalają zachować więcej pieniędzy również na inne meble i dodatki do wnętrz.