Medytacja – jakie są jej zalety?

Medytacja odnosi się do wielu praktyk, które skupiają umysł, takich jak joga i inne ćwiczenia. Kiedy zrobione poprawnie, medytacja jest związana z szeregiem korzyści.

 

W rzeczywistości, ludzie, którzy praktykują medytację wykazały w badaniu, aby być bardziej zrelaksowany i mniej zestresowany niż ci, którzy nie, według Time . Badanie zostało przeprowadzone przez Richard J. Davidson, Ph.D., pionier w dziedzinie afektywnej neuronauki, która jest badaniem emocji – w szczególności, obszary mózgu związane z nimi.

 

Istnieją również dowody, które sugerują, że medytacja może poprawić nastrój i obniżyć poziom depresji i lęku – świetna wiadomość dla tych, którzy mają problemy ze snem lub doświadczają uczucia beznadziei. Ponadto niektóre badania sugerują, że medytacja może nawet pomóc w zwalczaniu chorób takich jak rak i wzmocnić układ odpornościowy poprzez obniżenie poziomu kortyzolu (hormonu związanego ze stresem).

 

Naukowcy stwierdzili, że istnieją wymierne korzyści z regularnego praktykowania medytacji i że zdecydowanie pomaga ona zmniejszyć poziom stresu, lęku i depresji.