Kredyt we frankach – jak uzyskać pomoc prawna

Kredyt we frankach szwajcarskich był przez wiele lat popularnym sposobem finansowania zakupu mieszkań w Polsce. Niestety, gdy wartość franka zaczęła spadać, wielu kredytobiorców znalazło się w trudnej sytuacji finansowej, z wysokimi ratami i brakiem możliwości ich spłaty. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy prawnej.

Problemy kredytobiorców we frankach

W momencie, gdy wartość franka zaczęła spadać, kredyty we frankach stały się trudnym do spłacenia zobowiązaniem. Wysokie raty w stosunku do dochodów, a także spadek wartości nieruchomości, uniemożliwiły wielu kredytobiorcom spłatę swojego zadłużenia. Dlatego wielu z nich zaczęło szukać pomocy prawnej.

Jak pomagać kredytobiorcom we frankach?

Prawnicy specjalizujący się w sprawach kredytów we frankach pomagają kredytobiorcom w walce z bankami. Ich zadaniem jest m.in. przeprowadzenie analizy umowy kredytowej i wykrycie nieprawidłowości w postaci niewłaściwego obliczania rat lub zaniechania informowania kredytobiorców o ryzyku związanym z kredytem we frankach. Ponadto, pomagają oni w uzyskaniu odszkodowania od banku oraz w zmniejszeniu wysokości rat kredytowych. https://www.zandecki.pl/

Jak szukać pomocy prawnej?

Jeśli jesteś kredytobiorcą we frankach i masz problem ze spłatą swojego kredytu, warto skorzystać z pomocy prawnika specjalizującego się w sprawach kredytów we frankach. Można też skorzystać z pomocy organizacji, które pomagają kredytobiorcom we frankach w walce z bankami. Najważniejsze jest to, aby nie rezygnować z walki o swoje prawa.

Kredyt we frankach stał się problemem wielu polskich rodzin. Wysoka wartość rat i trudności związane z przeliczeniem kredytu na złote sprawiły, że wielu kredytobiorców znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy prawnika specjalizującego się w sprawach kredytów we frankach lub organizacji, które pomagają kredytobiorcom we frankach w walce z bankami.