Jaki rodzaj spacerówki wybrać?

Jeśli chodzi o wózki spacerowe, to mamy naprawdę spory wybór. Oferta wózków jest bardzo szeroka. Jeśli planujemy wózka spacerowego używać w przeróżnych miejscach oraz okolicznościach (na przykład na łonie natury, w lesie), to musimy rozważyć jednak wózki spacerowe terenowe. Są one zazwyczaj wyposażone w trzy kółka. Przednie z kolei ma możliwość blokady. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ poprawia samą stabilność sprzętu, a dziecko zapewnione ma o wiele większe bezpieczeństwo. Z racji, że terenowe wózki są dostosowane do jazdy w terenie nieco trudniejszym, mają o wiele lepszą amortyzację.

Część terenowych spacerówek jest wyposażona w specjalny pasek. Dzięki niemu wózek się nie oddali niespodziewanie od nas podczas jakiś większych prędkości. Użytkownicy wózków tego rodzaju świetnie sobie radzą w prowadzeniu, ale jednak narzekają co nieco na sam ciężar terenówek.

Gdy mamy ochotę na coś lżejszego oraz tańszego, to możemy kupić spacerówkę miejską. One także nadają się świetnie do biegania oraz także uprawiania sportów. Są zwrotne, mają mniejsze kółka oraz także hamulce. Spacerówki miejskie posiadają także nieco słabszy system amortyzacji niż terenowe modele, ale pamiętać musimy, że przeznaczone są one do użytkowania w obrębie samego miasta. Ważne jest także to, że się bardzo szybko składa. Znajdziemy w sklepach modele, które pozwalają w nich zamontować nawet samochodowy fotelik. Możliwości mamy naprawdę sporo. Co jak co, ale akurat mamy w czym wybierać.