Jaki plecak w góry wybrać?

Plecak to jeden spośród najistotniejszych aspektów atrakcyjnej wycieczki górskiej. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na całodniową wyprawę górską, lub na większą podróż odpowiednio wiedzieć jaki plecak będzie dobry oraz doskonale spełni własne funkcje w obszarze. Na rynku do doboru jest mnóstwo możliwości, odpowiednio wybrany projekt plecaka zagwarantuje komfort oraz pewność podczas używania. Należałoby wiedzieć, jaki plecak w góry należałoby ze sobą wziąć?

Jaki plecak w góry? Trekkingowy

To prawdopodobnie szczególnie znany rodzaj plecaka stosowanego w górach. Jego zawartość waha się od 25 do 50 litrów (granica jest niewątpliwie umowna) oraz już na pierwszy rzut oka idzie rozpoznać go od miejskiego, ma ponieważ duże gadżety. Plecak trekkingowy doskonale nadaje się na całodniowe górskie wycieczki i takie 2-3-dniowe, jeżeli śpimy w schronisku. Z innej strony dla chcącego nic trudnego, również śpiąc pod chmurką lub biwakując, to idzie się w taki plecak zapakować także na więcej dni.

Jaki plecak turystyczny w góry na jeden dzień?

Jaki plecak turystyczny w góry na szybkie wypady? Należałoby rozważyć nad projektem o mniejszej zawartości, tu starczy 10-25 litrów. Jest on nie jedynie lżejszy oraz niezwykle kompaktowy, nie jest tutaj potrzebne również wykorzystanie rozbudowanego układu nośnego. Najistotniejsze, aby móc wziąć ze sobą kluczowe rzeczy. Na krótkie wyjazdy na pewno potrzebna będzie kurtka przeciwdeszczowa lub kolejna powłoka w postaci bluzy, wystarczająca ilość wody czy termos, zakąski, mapa, czołówka.

Plecak w góry – z czego winien być zrobiony?

Plecak turystyczny w góry musi być zrobiony z odpowiedniej klasy produktów. Porządne zamki YKK, podwójne czy potrójne przeszycia, dobry system nośny i odporne na rozdarcie produkty pozwalają ci zapobiec nieprzyjemnych niespodzianek. Urwane ucho plecaka czy rozjechany zamek mogą zakończyć szansę na udany wyjazd, natomiast w pewnych wypadkach spowodują do niebezpiecznej sytuacji. Z jakich produktów robi się plecaki górskie? Jednym spośród najlepszych oraz najpopularniejszych jest Cordura, więc gruba oraz trwała tkanina z włókien syntetycznych.