Jak skrócić spodnie na lato bez maszyny do szycia

Twoje spodnie właśnie przyszły pocztą i są urocze, ale trochę za długie. Co teraz zrobisz? Jeśli jesteś taka jak ja, wpadasz w panikę, bo nie masz do dyspozycji maszyny do szycia. Panika po lecie pojawia się, gdy zdaję sobie sprawę, jak wiele moich ubrań (i innych przedmiotów w moim domu) jest za długich na ten sezon, i spędzam kilka dni gorączkowo szukając niedrogiego rozwiązania, które nie wymaga wycieczki do krawca.

 

To właśnie tutaj możesz zaoszczędzić sobie trochę czasu i pieniędzy. Istnieje bowiem zaskakująco prosty sposób na rozwiązanie tego problemu bez konieczności zabierania spodni do profesjonalnego obszycia.

 

Co będziesz potrzebować:

 

– parę spodni, które są zbyt długie na dany sezon (lub jakikolwiek inny element odzieży, który potrzebujesz krótszy),

 

– rozpruwacz do szwów (aby otworzyć szew),

 

– długopis lub marker (do zaznaczenia nowych linii cięcia na tkaninie),

 

– nożyczki (do odcięcia nadmiaru materiału).

 

Jeśli chodzi o uzyskanie jak najwięcej za swoje pieniądze, zakupy w sklepach typu lumpeks mogą być świetnym sposobem na uzyskanie naprawdę ładnych ubrań po niskich cenach. Ale czasami, gdy znajdziesz parę spodni, które wyglądają świetnie, są one zbyt długie dla tego, co masz na myśli. Może chcesz coś bardziej swobodnego i potrzebujesz ich krótszych. A może są po prostu zbyt długie, ponieważ zostały wykonane dla kogoś wyższego niż ty, i chcesz je nosić z mieszkaniami. W obu przypadkach, jeśli jedyną opcją jest zakup nowej pary spodni, to właśnie to będziesz musiał zrobić. Ale jeśli na dole nogawek zostało trochę materiału i nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe spodnie lub czekać tygodniami na niestandardowe, to jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby je skrócić.

 

Istnieją dwa główne sposoby, że można to zrobić: z nożyczkami i bez. Pierwsza metoda jest zdecydowanie najłatwiejsza – i prawdopodobnie ta, którą powinieneś wypróbować jako pierwszą – ale wiąże się z pocięciem spodni, więc może nie być opcją, jeśli są drogie lub mają wartość sentymentalną i/lub jeśli są wykonane z łatwo niszczącego się materiału. Innym sposobem jest szycie, które spowoduje czystsze wykończenie, ale wymaga więcej czasu.