Dlaczego ubrania od designerów są drogie

Ponieważ projekty są często bardziej skomplikowane, a materiały są zazwyczaj wyższej jakości, linie odzieżowe z wyższej półki kosztują więcej niż ich odpowiedniki w sklepach sieciowych.

 

Jak w przypadku większości rzeczy, ubrania od projektantów będą prawdopodobnie droższe ze względu na materiały, których używają. Najlepsi projektanci mają tendencję do używania wysokiej klasy materiałów, takich jak jedwab, delikatna wełna, a nawet kaszmirowe włosy kozy. Tkaniny te nie tylko są trwalsze, ale również mają tendencję do wyglądania lepiej – a kiedy płacisz dużo pieniędzy za kawałek ubrania, chcesz, aby wyglądał dobrze na tobie tak długo, jak to możliwe. Możesz również zapłacić trochę więcej za nazwę projektanta, jeśli rozpoznajesz reputację tej marki lub widziałeś jej pracę osobiście. Nazwa projektanta jest w zasadzie wskaźnikiem trwałości i jakości odzieży i może pomóc Ci określić, czy cena jest tego warta.

 

Powinieneś również pomyśleć o tym, ile godzin poszło na produkcję tego kawałka odzieży. Gromadzenie twórców z całego świata pomaga projektantom upewnić się, że każdy ścieg jest idealny i że każdy szew jest prosty. Efektem końcowym jest ubranie, które wygląda tak samo dobrze wewnątrz, jak i na zewnątrz – szwy są czysto wykończone, więc nie widać szwów, a tkanina jest wytrzymała i przyjemna w dotyku.