Dom

Czy automatyczny system nawadniania, to dobre rozwiązanie?

Automatyczne nawadnianie ogrodu ma wiele korzyści. Skraca czas niezbędny na pielęgnację ogrodu oraz pozwoli racjonalnie zastosować wodę, bowiem jest ona dostarczana wprost do roślin w ilości, której wymagają. Zaprogramowanie nawadniania ogrodu na noc pozwoli wygospodarować dużą ilość wody, ponieważ nie paruje ona tak jak za dnia, jednak naprawdę zwilża glebę, dochodząc prosto do korzeni. Poza tymże nocą nie ma kłopotu ze zbyt niskim ciśnieniem wody, co nierzadko zdarza się wieczorem, jeśli obciążenie sieci wodociągowej jest ogromne.

Nawadnianie ogrodu – co należy wiedzieć?

Nawadnianie ogrodu https://www.gardenowo.pl/nawadnianie-ogrodu/ , to konieczność, często latem. Dzięki temu zrobisz dobre wymogi do uprawy owoców i warzyw, jednak także kwiatów, krzewów i trawy. Do wyboru masz multum rozwiązań, które pozwolą zadbać o dobre zwilżenie ogrodu – od rozpylaczy i linii kroplujących po pompy i sterowniki. Nowoczesny system nawadniania trawnika jest wyposażony w czujniki wilgotności lub deszczu, co gwarantuje dobre dopasowanie poboru wody.

Nawadniaj proporcjonalnie

Chociaż rośliny wymagają ciągle wilgotnej gleby, nie powinniśmy podlewać ich za intensywnie oraz za często. Między poszczególnymi cyklami przyda się niedługi czas, w jakim gleba będzie nieznacznie przesuszona. Dzięki temu w szukaniu wody korzenie będą mogły zwykle rozrastać się w dół, gwarantując roślinie dobry wzrost. Zobacz, jak błyskawicznie gleba przyjmuje wodę, oraz dostosuj ustawienia nawadniania do jej możliwości – odpowiednio w niewielkich ilościach.

Automatyczne nawadnianie trawnika

W skład systemu automatycznego podlewania ogrodów tworzą rozmaitego typu zraszacze wynurzalne, linie kroplujące, elektrozawory dla jakiejkolwiek sekcji, sensor deszczu ograniczający podlewanie w okresie opadów oraz po nich, gdy to ziemia jest też wilgotna i standardowy regulator. System rur jest zakopany w ziemi, natomiast górna część zraszacza jest ujednolicona z powierzchnią. Znaczy to, iż cały system automatycznego podlewania trawnika jest właściwie niewidoczny oraz nie przeszkadza w pielęgnacji ogrodu – na przykład przy koszeniu.