Chmura dla małej firmy

Każda mała firma potrzebuje rozwiązania serwerowego, które umożliwi jej zbudowanie sieci, obsługę bazy danych, poczty elektronicznej oraz innych aplikacji i plików, a także zapewni rozwiązania zabezpieczające. Nic więc dziwnego, ze w Polsce rośnie rynek opartych na chmurze (cloud computing). Dzięki tej usłudze małe firmy, mogą korzystać z rozwiązań dostępnych przez długi czas jedynie dla dużych korporacji.

„Chmura” umożliwia firmie korzystanie z oprogramowania, przechowywanie danych i prowadzenie firmy bez konieczności instalowania aplikacji. Według licznych specjalistów cloud computing znajduje się w topowych pozycjach priorytetów IT dla małych jak i średnich firm. W dzisiejszych czasach właściciele firm nie stawiają już sobie pytania czy warto mieć chmurę w małej firmie, tylko nurtuje ich pytanie na jakiej platformie uruchomić usługę chmury. Wybór najlepszej chmury dla firmy nie jest zapewne prostym zadaniem dla właścicieli, ze względu na konkurencyjnych na rynku dostawców. Jednak po dogłębnej analizie funkcjonalności oraz możliwości, słuszność wyboru może być o wiele prostszy.

Korzystając z usług chmury obniżamy znacznie koszty sprzętu, energii oraz utrzymania. Nie płaci się tutaj za całe miejsce na serwerze, a jedynie za tą cześć, z której w określonym czasie firma korzysta. Do korzystania z cloud computingu przekonuje również małe firmy obawa przed utratą danych. Jednocześnie wysoka elastyczność pozwala na dostarczanie rozwiązań, dowolnie dopasowanych, zależnych od potrzeb organizacji.