ALTERNATYWA DLA AUTOCAD – CZY WARTO BRAĆ JĄ POD UWAGĘ?

Niemalże każdy kto w swojej codziennej pracy ma styczność z projektem, który swoje odzwierciedlenie będzie miał w rzeczywistości korzysta z programu autocad. Stał się on tak naturalnym wyborem, że pojawia się pytanie, czy poszukiwanie dla niego zamiennika w ogóle jest zasadne. W ostatnim czasie rynek tworzenia oprogramowania zaliczył tak duży progres, że bez żadnych obaw można sięgnąć po alternatywę. Nawet jeśli nasz zamiennik autocad z założenia nie ma spełniać funkcji, jaką można określić po prostu jako tani autocad, a sięgamy po niego w celu zaspokojenia ciekawości czy poszerzenia spektrum działań to z pewnością warto się na taki krok odważyć.

Jednym z dostępnych na rynku programów, na który coraz częściej decydują się osoby realizujące wszelakie projekty jest GSTAR CAD. Jedną z zalet, jakie przemawiają za tym, że jest coraz częstszym wyborem jest możliwość poszerzania podstawowej wersji o rozmaite nakładki jak np. aplus czyli nakładka przeznaczona dla konstruktorów i architektów. A co w przypadku nakładek dla profesji mniej oczywistych jak np. geodeci, elektrycy czy hydraulicy? Z myślą o nich powstał chociażby autocad nakładka geodezyjna, więc jak można się domyśleć GSTAR CAD również w tej kwestii zadbał o swoich potencjalnych klientów.

Wykupując licencję wieczystą jednego programu zyskujesz program CAD 2D, program do map geodezyjnych i program do obliczania konstrukcji stalowych w jednym. Ten uniwersalny program poza tym, że spełnia wszystkie kryteria, jakie spełnić powinien zamiennik, daje możliwość wykorzystywania go niemalże w każdej branży dzięki możliwości wykorzystywania nakładek branżowych, posiada też bardzo szerokie zaplecze edukacyjne, z którego potencjału w każdej chwili można skorzystać. Do tej pory programy dla elektryków i programy do obliczeń konstrukcji stalowych wymagały osobnego oprogramowania, co generowało dodatkowe koszty i komplikowało cały proces twórczy. Z programem GSTARCAD bazę dodatkowych rozszerzeń można kompletować stopniowo, a obsługa specjalistycznych dodatków nie sprawia problemu po opanowaniu programu bazowego.