Twoja strona pod Twoją kontrolą.

Systemy CMS.

CMS (ang. Content Management System) – czyli System zarządzania treścią jest rodzajem oprogramowania, które pomaga zarządzać treściami na stronie internetowej.

Najważniejszymi zadaniami platform CMS jest oddzielenie „programistycznej” części strony WWW od części „merytorycznej”, czyli wszystkich treści, zdjęć oraz innych elementów strony.

Systemy CMS są proste w obsłudze, co pozwala na zmiany administracyjne organizowanie, publikowanie i modyfikowanie strony internetowej bez specjalistycznej wiedzy technicznej w zakresie budowy stron www. Systemy zarządzania treścią to nowoczesny sposób na utrzymanie spójności strony www oraz prezentację treści.

Dla kogo taki system jest odpowiedni? Dla każdego. Jak już wcześniej napisałem, system ten jest prosty w obsłudze dlatego każda osoba uprawiona do administrowania serwisu bez trudu wprowadzi i odpowiednio sformatuje tekst, ale również doda nowe tabele danych, zdjęć produktów, grafiki, a nawet filmy (np. promujące naszą działalność), a nawet całych podstron i działów .

Kolejnym atutem używania systemów zarządzania treścią jest oszczędność.
Dzięki wbudowanemu systemowi CMS nie będziemy ponosić kosztów związanych z obsługą strony przez informatyków, ponieważ do zmian w treściach nie potrzeba informatyka. Wyobraźmy sobie, że prowadzimy sklep internetowy, do którego w często dodajemy nowe produkty wraz ze zdjęciami. W odpowiednio skonfigurowanym systemie zajmie nam to kilka chwil natomiast aktualizacje przeprowadzane przez informatyków są kosztowne, a te koszty będą jeszcze wyższe w przypadku częstych aktualizacji.

Jako firma od początku projektujemy strony oparte na systemie CMS, ponieważ uważamy, że najlepszy administratorem strony jest jej właściciel.