Mikroformaty – czyli to co Google lubi najbardziej.

Jak pomoć Google zrozumieć naszą stronę?

Dodanie znaczników mikordanych pomaga wyszukiwarkom oraz innym aplikacjom lepiej zrozumieć zawartość naszej strony, dzięki czemu zostanie ona wyświetlona w użyteczny, odpowiedni dla typu danych sposób.

 

Jak to działa?

Mikroformaty to specjalne znaczki wdrożone w nasz kod HTML, które pomagają interpretować robotą google zawartość naszej strony.

Dla przykładu: dane adresowe, które są wprowadzone bez mikroformatów będą dla wyszukiwarki Google zwykłym ciągiem znaków. Jeżeli natomiast dodamy odpowiednie znaczniki zgodne z biblioteką shema.org roboty Google zrozumieją, że w danym miejscu napotkały adres firmy i wyniki wyszukiwania zostaną wzbogacone o te informacje.

 

Kolejnym sposobem na wypromowanie swojej firmy/bloga w internecie jest specyficzny rodzaj danych strukturalnych nazywany „Rich Snipetss”.

Na pewno wiele razy spotkałeś się w wyszukiwarce z promowaniem produktu tą metodą.

Przykładowo te przepis promowane są własne poprzez „rich snipetss”:

Rich Snippets to nic innego jak dodatkowe informacje, wyświetlane jako tekst lub grafika lub to i to, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania w Google.

Implementacja tego rodzaju danych w dokumencie HTML jest szczególnie przydatna dla stron firmowych.

Dzięki temu w wynikach wyszukiwania mogą zostać wyświetlone informacje takie jak:

  • cena i dostępności produktu (w sklepie internetowym)

  • liczbie i średniej ocenie danego produktu przez internautów (przy recenzjach),

  • stanowisku i firmie w której pracuje dana osoba (w profilach serwisów społecznościowych)

 

Jest to stosunkowo nowa funkcja ponieważ rozszerzenia rich snipet dla polskich stron są wyświetlane w wynikach wyszukiwarek dopiero od 2010 roku i ciągle korzysta z nich stosunkowo mała ilość serwisów.

Dlatego jest to idealna szansa aby pomóc wyszukiwarce Google nas lepiej poznać oraz uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi serwisami.

 

Pomagając Google rozpoznać treści na naszej stronie, dajemy sobie szansę do jej promocji w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu dostarczymy użytkownikowi pełen pakiet danych, oraz wyróżnimy je i zdobędziemy ruch na naszym serwisie.

Jako firma Grafmedia oferujmy naszym klientom profesjonalne zaimplementowane dane strukturalne odpowiednio dobrane pod rodzaj serwisu. Warto z tych dobrodziejstw skorzystać już dziś i wyprzedzić konkurencję.