Statystyki nie kłamią

Dlaczego musisz mieć stronę mobilną?

Szacuje się, że liczba aktywnych telefonów w Polsce to około 58mln, co oznacza, że na jednego mieszkańca przypada 1.5 urządzenia. 46% polaków używa telefonu do przeglądania internetu. Co więcej, serwis We Are Social sugeruje, że statystyczna strona www w Polce jest przeglądana w 30% z urządzeń przenośnych.

Widzimy więc, że strona dostosowana do urządzeń przenośnych to rzecz niezbędna. Ale czym właściwie jest strona mobilna (responsywna)?

Strona responsywna to strona, która dostosowuje swój wygląd tak, aby wyglądała dobrze na każdym urządzeniu. Tak więc strona www zachowuje swój pierwotny wygląd, natomiast zaczyna skalować się dla mniejszych wyświetlaczy, tak aby jej przeglądanie było wygodne. Zazwyczaj, dla mniejszych urządzeń, nagłówek stron zostaje zmniejszony, menu jest schowane a w zamian za to otrzymujemy przycisk, który pokazuje ukryte menu na żądanie. Wiele kolumn tekstowych zostaje przeniesionych jedna pod drugą, tak aby zachować nienaganny wygląd oraz wygodę przeglądania strony.

Główne zalety strony responsywnej to:

1. Strona responsywna podlega pod jeden adres URL co oznacza, że jeśli dodajemy treść do strony lub edytujemy cokolwiek, zmiany są widoczne globalnie.

2. Strona dostosowana do urządzeń przenośnych pozycjonuje się lepiej. Google rekomenduje stosowanie stron responsywnych, co może oznaczać, że strony nieprzystosowane do urządzeń mobilnych będą za jakiś czas spychane w dół wyników wyszukiwania.

3. Strona mobilna ładuje się szybciej. Wydajność witryny zawsze ma znaczenie, ale w przypadku strony nabiera to większego znaczenia.

4. Strona mobilna dostarcza wygody użytkownikowi. A przecież to właśnie użytkownik jest najważniejszy !

5. Strona mobilna jest tańsza w utrzymaniu, ponieważ każda edycja wymaga zmian w jednym tylko miejscu i jest widoczna od razu dla wszystkich urządzeń dzięki wspólnemu adresowi www.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł wyjaśnił Ci jak ważna jest strona responsywna. Jeśli nie masz jeszcze strony mobilnej, zapraszamy do kontaktu. Bardzo chętnie rozwieję Twoje wątpliwości.